18 Δεκ 2013

Ατρόμητος - Ακαδ. Ποδ. Σούδας 1-1 (5η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας 2013-14)

Ισοπαλία για την ομάδα της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Σούδας, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ' Κατηγορίας Χανίων 2013-14, που αντιμετώπισε το μεσημέρι στο γήπεδο του Πλατανιά, την ομάδα του Ατρομήτου.
Η ομάδα της Ακαδημίας που έμεινε πίσω στο σκορ από το 3' λεπτό μετά από ένα λάθος της άμυνας, αντέδρασε στη συνέχεια και πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς να κάνει όμως ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου στο 46' ήρθε η ισοφάριση όταν σε μία σέντρα μέσα στην περιοχή ο αμυντικός του Ατρομήτου έστειλε με κεφαλιά την μπάλα δίχτυα της ομάδος του για να γίνει έτσι το 1-1 το οποίο και έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα παρά την συνεχή υπεροχή της ομάδος της Ακαδημίας που δεν κατάφερε να σκοράρει και να πάρει το τρίποντο.

Ακ. Ποδ. Σούδας (Τραχανατζής Χρ.) : Λουλουδάκης, Σφακιωτάκης, Λίγγος, Αρχοντάκης, Δημοτάκης, Βασιλοδημητράκης, Φραγγεδάκης, Ντινάκου (80' Μιχαηλίδης), Ρηγάκης, Φαραζής (7' λ. τρ. Ροκάκης), Πιρπινάκης (58' Παινέσης).